A oto szczegółowy przepis na te efektowne kwiaty.doc

(250 KB) Pobierz
A oto szczegółowy przepis na te efektowne kwiaty:

A oto szczegółowy przepis na te efektowne kwiaty:


Materiały: ołówek, papier kolorowy, klej szybkoschnący, tusz, nożyczki.
 


Tworzenie papierowego kwiatka zaczynamy od przygotowania trzech jednakowych, sześciopłatkowych kształtów kwiatowych. Można – podobnie jak ja - skorzystać z szablonu do odrysowywania

 Wycinamy 3 kwiatki i od razu tuszujemy ich brzegi. Pogłębiamy lekko nożyczkami nacięcia płatków tak, aby było nam łatwiej je później podwijać(najlepiej posłuży nam do tego ołówek).


Z jednego z kwiatków wycinamy 1 płatek, z drugiego – 2 płatki. Ostatni pozostawiamy bez zmian. Wskazówka: aby prościej było usuwać płatki można kwiatka zgiąć na pół i jeszcze raz na pół – powstaną w ten sposób zagięcia, które będą „liniami pomocniczymi” w wycinaniu.

 Rozpoczynamy sklejanie. Bierzemy 5 płatkowy kwiat i smarujemy jeden z jego płatków klejem, po czym „nakładamy” na niego – równo i dokładnie drugi płatek, tak, aby całkowicie zasłonił ten posmarowany. Otrzymujemy w ten sposób przestrzenny kwiat czteropłatkowy. Ładnie formujemy płatki odginając końce na zewnątrz.



Analogicznie postępujemy z kwiatem 4 płatkowym, tworząc przestrzenny kwiatek trzypłatkowy.


Pozostałe odcięte 2 płatki formujemy wywijając brzegi płatków na zewnątrz i sklejając ich boki do siebie tak, aby powstał przestrzenny element dwupłatkowy.

  Pozostały nam pojedynczy płatek ładnie wywijamy – pomocny tu może być ołówek – formujemy z niego ciasną tutkę i sklejamy jej bok, tak aby powstał środek naszego kwiatka.

  Rozpoczynamy sklejanie elementów, jako pierwsze łącząc ze sobą płatki położone jak najbliżej środka – i nie żałując kleju. Porada: jeśli „nóżka” od środka kwiatu nie pasuje do elementu dwupłatkowego warto ją po prostu skrócić nożyczkami.





Kontynuujemy sklejanie obficie nakładając klej. Zanim przykleimy do kwiatka ostatnią, sześciopłatkową warstwę warto jest „spłaszczyć” o blat spód klejonego, przestrzennego kwiatu, tak, aby nie był zbyt odstający, a

przez to trudny do połączenia ze spodem.
 

undefined

 
Przyklejamy sześciopłatkową warstwę kwiatu i pozwalamy wyschnąć klejowi. Praca skończona! 
Kwiat można teraz użyć do dekoracji swoich  kartek lub scrapów – można go tuszować, barwić, pokrywać szkliwem.

Zgłoś jeśli naruszono regulamin