Lewatywa - rodzaje i zastosowanie lewatyw.docx

(15 KB) Pobierz

dziecka, choroby

Lewatywa - rodzaje i zastosowanie lewatyw

Istnieją różne rodzaje lewatyw. Do najpopularniejszej należy lewatywa z dodatkiem soku z cytryny, która przywraca prawidłowy poziom pH jelit.

Równie znana jest lewatywa z kawy, którą poleca się osobom zmagającym się z bólami nowotworowymi. Jednak do najskuteczniejszych należy lewatywa z uryny.

Płukanie jelita grubego własnym moczem nie tylko usuwa złogi, z którymi nie radzą sobie inne preparaty, lecz także odbudowuje podrażnioną błonę śluzową jelita.

Poznaj pozostałe rodzaje i zastosowania lewatyw i przekonaj się o ich prozdrowotnych właściwościach.

Lewatywa z kawy

Lewatywy z kawy, dzięki zawartości kofeiny, zapobiega wchłanianiu toksyn z powrotem do krwi. Kawa, wędrując przez jelito do wątroby, rozszerza drogi żółciowe pozwalając wątrobie na skuteczne wydalenie toksyn. Lewatywa z kawy jest elementem terapii dr Maxa Gersona, który odkrył przyczyny choroby nowotworowej. Według badacza zastosowanie lewatywy z kawy jest szczególnie korzystne dla pacjentów:

·         po chemioterapiach i radioterapiach, 

·         z nasilonymi bólami nowotworowymi,

·         z niewydolnością wątroby, której funkcja detoksykacyjna jest osłabiona,

·         którzy chcą się pozbyć bakterii i grzybów candida (są one przyczyną drożdżycy).

Niestety, kawa wypłukuje nie tylko szkodliwe, lecz także "dobre" bakterie, w związku z tym po lewatywie z kawy należy zastosować odpowiednie suplementy.

Lewatywa z cytryny reguluje poziom pH jelit. Ponadto pobudza funkcjonowanie flory bakteryjnej jelita, która m.in. stymuluje system odpornościowy w celu zwalczania drobnoustrojów, w związku z tym hamuje fermentację oraz procesy gnilne. Sok z cytryny można zastąpić sokiem z żurawin, czarnej porzeczki, albo octem jabłkowym.

Lewatywa z rumianku

Lewatywa z rumianku działa uspokajająco, tzn. łagodzi skurcze jelitowe i zmniejsza częstotliwość skurczów brzucha. Do lewatywy z rumianku można dodać także łyżkę siemienia lnianego. Tak przygotowany preparat jest bardzo często stosowany w stanach zapalnych jelita grubego.

Lewatywa z uryny

Według naukowców uryna jest najdoskonalszym środkiem do oczyszczania jelita grubego, ponieważ:

·         skutecznie oczyszcza ścianki jelit - odrywa nawet najdrobniejsze złogi, które są mocno przyklejone do ścianek jelita i zatruwają organizm przez wiele lat;

·         normalizuje poziom pH jelit;

·         niszczy chorobotwórczą florę bakteryjną jelit, jednocześnie zachowując tę właściwą;

·         odbudowuje podrażnioną błonę śluzową jelita;

·         usuwa polipy;

·         odczepia pasożyty od ścianek jelit;

·         łagodzi przebieg choroby hemoroidalnej i stan zapalny tkanki okołoodbytniczej.

Lewatywa z czosnku

Czosnek wprowadzany za pomocą lewatywy nie jest poddawany wpływowi soków żołądkowych, w związku z tym w czystej postaci wchłania się do krwioobiegu przez ściany jelita. Czyści w ten sposób krew oraz leczy liczne choroby układu krwionośnego, np. nadciśnienie tętnicze. Lewatywa z czosnku ma także właściwości przeciwbakteryjne, przeciwwirusowe i przeciwgrzybiczne. Poza tym czosnek niszczy pasożyty przewodu pokarmowego, w związku z tym można go stosować w celu pozbycia się np. owsików u dzieci lub innych pasożytów w jelicie grubym, które wywierają negatywny wpływ na pracę jelita grubego i proces detoksykacji organizmu.

Lewatywa z chili

Lewatywa z chili jest alternatywą dla lewatywy z czosnkiem. Zawarta w papryczce chili kapsaicyna posiada właściwości antybakteryjne i przeciwgrzybicze, w związku z tym hamuje rozwój różnych gatunków bakterii, również tych powodujących owrzodzenia jelit.

Lewatywa z mydła

Ciepłą lewatywę z dodatkiem mydła stosuje się w celu usunięcia stwardniałego kału, w związku z tym jest polecana osobom, które cierpią na chroniczne zaparcia. Lewatywę najlepiej wykonać z mydła szarego, ponieważ nie zawiera barwników i jest pozbawiona substancji zapachowych. Temperatura wody ciepłej lewatywy wynosi ok. 38-40 stopni Celsjusza.

Lewatywa z soli fizjologicznej

Solankowa lewatywa pomoże przywrócić normalną aktywność jelita grubego. Tego typu płukanie jelita grubego wykonuje się w szpitalach przed zabiegami diagnostycznymi, np. kolonoskopią, a także przed niektórymi operacjami.


 

 

Zgłoś jeśli naruszono regulamin