Tajemnica chińskich.doc

(87 KB) Pobierz
Tajemnica chińskich piramid

Tajemnica chińskich piramid

 

Dariusz Michorczyk, wiadomości24.pl

Czy prowincja Shensi okaże się chińską Gizą? Czym są liczne piramidalne struktury, których tajemnice strzegą chińskie władze?

Meksykańskie piramidy / Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Mexico_SunMoonPyramid.jpg

Kto z nas nie słyszał o piramidach w Egipcie? Trzy z nich, najbardziej znane piramidy w Gizie, niejednokrotnie opisywane były w dziesiątkach przeróżnych wydawnictw. Osobiście nie podejmę się nawet próby zliczenia wszystkich możliwych koncepcji i teorii mających nas przybliżyć do wyjaśnienia zagadki kto, po co i w jaki sposób stworzył te monumentalne budowle. Przesławne piramidy w Gizie przyciągające tysiące turystów z całego świata do Egiptu, na stałe wpisały się do kultury masowej. Nie trzeba być znawcą tematu aby po piramidach w Gizie, jednym tchem wymienić te najbardziej znane piramidy Nowego Świata.

Z całą pewnością liczba zainteresowanych znacznie się zmniejszy, gdy tylko przyjdzie nam powiedzieć cokolwiek więcej o ich przeznaczeniu, prawdziwych twórcach czy chociażby wyliczyć i wymienić z nazwy.

Nie będę szukał odpowiedzi na to jak w rzeczywistości bardzo stare mogą być te wszystkie budowle ani do czego tak naprawdę służyły. Nie podejmę się także, niezmiernie ciekawego tematu, jakim bez wątpienia są źródła korelacji piramid obu Ameryk z tymi w Gizie. Może warto przybliżyć świadectwo zupełnie nowego bytu archeologicznego, być
może wielu spotka się z nim po raz pierwszy.

Piramidy w Chinach / Fot. Google Earth

Obszar naszej uwagi przenieśmy do prowincji Shensi w Chinach, dokładniej w okolice miasta Xian. To doprawdy niezwykłe miejsce z uwagi na imponującą liczbę struktur do złudzenia przypominających piramidy. Kolokwialnie rzecz ujmując, okolice Xian poszatkowane są miejscami, w których stoją te tajemnicze budowle.

Pierwsza znana nam wzmianka dotycząca piramid w Chinach pochodzi z końca II Wojny Światowej. Amerykański pilot James Gaussaman przelatując nad okolicami miasta Xian natknął się na dziwną budowlę, którą sfotografował i przekazał władzą amerykańskim. Zdjęcie przedstawia ogromną liczącą 300 m białą piramidę. Warto dodać, że piramida Gasussamana w rzeczywistości może być znacznie większa, na co dowodem mają być świadectwa innych pilotów z tego okresu.

Chińskie piramidy / Fot. Google Earth

Władze chińskie zdają się strzec skrupulatnie swych tajemnic, bo do dnia dzisiejszego nasza wiedza dotycząca tajemniczej białej piramidy, znacznie się nie wzbogaciła.

Rzecz podobnie ma się do wszystkich pozostałych budowli, licznie występujących w omawianym obszarze. Piramidy zbudowane są z gliny i z ziemi, a nie z kamienia jak to ma miejsce chociażby w przypadku piramid azteckich. Z każdym rokiem stan budowli
znacznie się pogarsza. Piętno czasu surowo rozlicza budowle o niejasnym pochodzeniu, miejscowi rolnicy rozkopują piramidy a władze chińskie z niejasnych jak mogłoby się wydawać powodów, sadzą szybko rosnące drzewa na problematycznych strukturach.

W latach dziewięćdziesiątych niemiecki pisarz i światowej sławy badacz niewyjaśnionych zjawisk Hartwig Hasudorf odwiedził intrygujące nas okolice i poczynił obserwacje. Podczas swojej wizyty w rejonie Xian, naliczył ponad 100 budowli przypominających swym kształtem piramidy, z czego spora część o znacznych rozmiarach. Niestety Hasudorf nie trafił na ślad wielkiej białej piramidy.

Czy chińskie władze z premedytacją odcinając drogę zachodnim naukowcom, chcą i mają coś do ukrycia? Czy konwencjonalna archeologia podejmie ten temat i czy rezultatem tego będą równie absurdalne koncepcje jak choćby te dotyczące piramid w Egipcie? Czy do tego czasu będzie jeszcze co badać?

Konkludując, w chińskiej prowincji Shensi odkryto ogromną liczbę struktur przypominających piramidy (niektóre źródła mówią nawet o 400 takich budowlach o różnej wielkości), zdawać by się mogło, że informacja ta poruszyła jedynie samozwańczych naukowców na miarę pana Ericha von Dänikena. Chińskie władze zdają się ukrywać ten fenomen świadomie lub nie stając się kolejną pożywką dla wyznawców spiskowej teorii dziejów.

Zdjęcia satelitarne chińskich piramid / Fot. Google Earth

Zgodnie z zapiskami miejscowego klasztoru, piramidy uważane były od zawsze za bardzo już stare, wynikałoby z tego, że budowle muszą być starsze niż 5830 lat. Spuścizna nieznanych dotychczas twórców piramid, która przez tyle wieków strzegła swych tajemnic, teraz bezpowrotnie rozkradana przez miejscowych rolników.

* * *

Nieopodal Yinchuan, u podnóża gór Helan Shan, znajdują się intrygujące “chińskie piramidy” – Xixia Wangling, będące piramidalnymi grobowcami królów z dynastii Zachodnich Xia (eksplorer.linia.pl)

________________________________________________

 

Zgłoś jeśli naruszono regulamin