12. Doskonalenie elementów gry w ringo.doc

(29 KB) Pobierz
KONSPEKT LEKCJI DLA KL II

 

KONSPEKT LEKCJI 

                                                                                                             

TEMAT:  Doskonalenie elementów gry w Ringo – gra szkolna.

Cele lekcji: Uczeń - umie wykonać prawidłowo podania, chwyty i rzuty

- zapoznał się z przepisami gry

                                   - uczestniczy w kształtowaniu siły i wytrzymałości

                                   - uczy się współdziałania w grupie

Klasa:

Miejsce zajęć: sala gimnastyczna lub korytarz szkolny

Pomoce: skakanki, piłki lek., przybory do gry w Ringo

Prowadzący:

 

TOK LEKCJI

TREŚĆ I PRZEBIEG ĆWICZEŃ

UWAGI

 

Cz. I  wstępno – przygotowawcza

część organizacyjna

 

 

 

rozgrzewka

-          zbiórka, powitanie, sprawdzenie obecności i gotowości do zajęć

-          podanie tematu lekcji i zadań głównych, zachęta do ćw.

-          swobodny bieg

-          krążenie obustronne RR w przód, a potem w tył

-          przeplatanka w pr. str., w lew. str.

-          trucht, na sygnał przysiad i wyskok w górę

-          jw., na sygnał obrót dookoła w pr. str., a następnie w lew. str.

-          jw. na pierwszy sygnał przyśpieszenie, na drugi powrót do truchtu

-          skip A, C

-      postawa zasadnicza, skłon z pogłębieniem w      przód, i odchylenie T w tył

-          ćw. jw. RR w górze, skłony w bok

-          skrętoskłony

-          NN w rozkroku, RR w przód – przenoszenie ciężaru ciała z PN na LN

-          podskoki w górę, na sygnał wyskok z podciągnięciem

ustawienie w dwuszeregu

 

 

 

w kole

obszerne krążenia RR

 

zachować odległości

 

 

 

 

 

po przekątnej sali

 

 

 

 

 

 

 

 

Cz. II główna

 

doskonalenie elementów techniki

ćw. na ławeczce

 

ćw. kształtujące mm RR i NN

gra szkolna

-          podział na trzy zespoły

-          1. doskonalenie elementów gry w Ringo: rzuty, podania, chwyty i przepisy gry.

-          2. ćw. kształtujące równowagę i koordynację ruchową na ławeczkach

-          3. kształtowanie siły i wytrzymałości przy pomocy piłek lek. i skakanek

-          gra w Ringo

zespoły ustawione tak aby sobie nie przeszkadzać

 

 

zachowanie bezpieczeństwa podczas ćw.

Cz. III końcowa

ćw. uspokajająco – korekcyjne

zakończenie lekcji

-          marsz ze wspięciem na palcach, RR w górę - wdech, opad T - wydech,

-          omówienie lekcji, wyróżnienie aktywnych uczniów

-          motywacja do samodzielnego udziału w aktywności ruchowej

-          pożegnanie

wdech nosem, wydech ustami

 

ustawienie w dwuszeregu

 

 

Zgłoś jeśli naruszono regulamin