KONSPEKT
TEMAT: Piłka nożna- doskonalenie podań i przyjęć piłki
KLASA:
MIEJSCE ĆWICZEŃ: boisko szkolne
CZAS LEKCJI:
LICZBA ĆWICZĄCYCH:
PRZYRZĄDY I PRZYBORY: piłki do gry w piłkę nożną
CELE GŁÓWNE:
1. MOTORYCZNOŚĆ: kształtowanie koordynacji wzrokowo przestrzennej.
2. UMIEJĘTNOŚCI: doskonalenie przyjęć i podań
3. WIADOMOŚCI: obrona indywidualna w PN
4. AKCENT WYCHOWAWCZY: współdziałanie w zespole
TOK LEKCJI
ZADANIA SZCZEGÓŁOWE
DOZOWANIE
UWAGI
Część wstępna
- bieg slalomem miedzy piłkami
- jw. tyłem
- wieloskoki przez piłki
- krok odstawno- dostawny
- przeplatanka
-skrętoskłony T, piłka trzymana oburącz
- piłka między RR. oburącz L stronę
- krążenie głową w P. i L stronę.
- rozkrok ,krążenie tułowia ( piłka trzymana oburącz)
- ćw. rozciągające z piłkami
- podskoki z podrzucaniem piłki do góry i złapanie jej w powietrzu po wyskoku
5'
10'
II Część
główna
- przyjęcia i podania wewnętrzną częścią stopy PN i LN, przyjmujący stoi w miejscu, podający po podaniu do partnera wykonuje przysiady
- jw. w marszu
- jw. w truchcie
- jw. w biegu
- jeden rzuca piłkę na wysokości klatki piersiowej przechodząc do krótkiego prowadzenia piłki , 2ćw. podskoki w miejscu
- jw. zmiana ról
- jeden rzuca piłkę na wysokości kolan, drugi przyjmuje prostym podbiciem PN i LN.
- jw. zmiana ćwiczących
- prowadzenie piłki zewnętrznym podbiciem cały rząd porusza się za pierwszym w marszu
- jw. w truchcie zmiana prowadzącego
- prowadzenie piłki prostym podbiciem indywidualnie na dowolnej przestrzeni w marszu
- prowadzenie piłki wewnętrzną częścią stopy w marszu
- jw. w truchcie po łamanej
- uproszczona gra szkolna
25
Ustawienie w parach
na przeciw siebie w odległości
ok. 4m
Ustawienie w dwóch rzędach wszyscy mają piłki prowadzenie
Ustawienie w kole
III Część
- Ćw. wykonują rzuty karne
-wykonywanie wyrzutów z linii autu
10
5
Nie ćwiczący zbierają piłki
TEMAT: 1.PIŁKA RĘCZNA, NAUKA CHWYTÓW I PODAŃ.
2. MINI PIŁKA RĘCZNA GRA UPROSZCZONA
PROWADZONCY: DUBAS Krzysztof
KLASA: IV
MIEJSCE ĆWICZEŃ: Boisko szkolne
CZAS LEKCJI: 45'
LICZBA ĆWICZĄCYCH: 19
PRZYRZĄDY I PRZYBORY : Piłka ręczna i szarfy
1. MOTORYCZNOŚĆ: koordynacja ruchowa i w wzrokowa
2. UMIEJĘTNOŚCI: zapoznanie się z techniką chwytu i podania oraz zastosowanie.
3. WIADOMOŚCI: poprawne podania i chwyty piłki ręcznej.
4. AKCENT WYCHOWAWCZY: współpraca z partnerem oraz z zespołu.
:
I Cz. wstępna
-
II Cz.
20'
Objaśnienie technik chw. i podanie. Zwrócić uwagę na ułożenie palców.
III Cz. końcowa
Złożenie piłek do siatek
Pożegnanie.
kasperpl