35. PK- nauka dwutaktu z prawej strony kosza.doc

(30 KB) Pobierz
KONSPEKT LEKCJI DLA KL I

 

KONSPEKT LEKCJI

                                                                                                            

TEMAT: Koszykówka – dwutakt

Cele lekcji: Uczeń - potrafi wykonać dwutakt z prawe strony kosza

                                    - kształtuje koordynację ruchową

                                    - rozwija orientację i skoczność

                                    - wie jak współdziałać i współpracować w zespole

Klasa: II gim

Miejsce zajęć: sala gimnastyczna

Pomoce: piłki do koszykówki, tyczki, materace

Prowadzący: Grze

 

TOK LEKCJI

TREŚĆ I PRZEBIEG ĆWICZEŃ

UWAGI

 

Cz. I  wstępno – przygotowawcza

organizacyjna lek.

 

 

rozgrzewka

-          zbiórka, przywitanie, sprawdzenie obecności i gotowości do lek.

-          podanie tematu lek.

-          swobodny bieg

-          krążenie obustronne RR w przód, a potem w tył

-          przeplatanka w pr. str., w lew. str.

-          trucht, na sygnał przysiad i wyskok w górę

-          jw., na sygnał obrót dookoła w pr. str., a następnie w lew. str.

-          jw. na pierwszy sygnał przyśpieszenie, na drugi powrót do truchtu

-          skip A, C

-          postawa zasadnicza, skłon z pogłębieniem w przód, i   

        odchylenie T w tył

-          ćw. jw. RR w górze, skłony w bok

-          skrętoskłony

-          NN w rozkroku, RR w przód – przenoszenie ciężaru ciała z PN na LN

-          podskoki w górę, na sygnał wyskok z podciągnięciem     

       kolan do kl. pierś

ustawienie w dwuszeregu

 

 

trzy okrążania dookoła kortów., ćw. RR

 

 

 

 

ćw. kształt. szybką reakcje na sygnał

ćw. NN

ćw. T w pł. strzał.

 

ćw. T w pł. czołowej

 

nie pochylać T w przód

 

ćw. skocznościowe

Cz. II  główna

część organizacyjna

 

nauka dwutaktu z pr. strony

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

gra

-          podział na trzy grupy

 

1.    - pokaz nauczanego elementu

       - przeskok przez ułożony bokiem materac i wykonanie dwóch kroków bez piłki

       - ćw. j.w. – tylko nauczyciel trzyma piłkę na wyciągniętej ręce, uczeń w czasie przeskoku zabiera piłkę i wykonuje dwutakt kończąc go rzutem do kosza

       - uczeń wykonuje rozbieg z 4-5m, nauczyciel podaje piłkę z boku, uczeń wykonuje prawidłowo dwutakt

       - ćw. j.w. – tylko podanie piłki po koźle

       - uczeń z rozbiegu kozłując piłkę wykonuje dwutakt

2.    - slalom z piłką pomiędzy ułożonymi tyczkami na czas

3.    - wykonywanie rzutów osobistych  

-     gra uproszczona

w szeregu odliczyć do 3

 

nauczyciel poprawia ewentualne błędy

rzuty wykonywane są z prawej R

 

 

 

 

 

 

 

kozłowanie R dalszą od tyczki

Cz. III końcowa

ćw. uspokajające

 

 

 

zakończenie lek.

-          „zwijanie” całego ciała przez skłon głowy, T itd., a następnie „rozwijanie” aż do wspięcia na palce, RR w górze

-          złożenie przyborów

-          zbiórka, omówienie lek.

-          pożegnanie

wdech – nosem przy „rozwijaniu”, wydech – ustami przy „zwijaniu”

 

ustawienie w dwuszeregu

 

Zgłoś jeśli naruszono regulamin