kurs.rtf

(2 KB) Pobierz

 

Choroba Twojego podopiecznego

 

Gdy dziecko znajdujące się na koloniach zachoruje oceniam stan dziecka (sprawdzam gorączkę, czy nie ma urazów, krwotoków, ....).Następnie kiedy wskazana jest interwencja lekarza udaję się z nim do przychodni lub szpitala,aby zdiagnozowano stan dziecka (po wcześniejszym zgłoszeniu u kierownika placówki i uzyskaniu zgody).

Kontaktuję się telefonicznie z rodzicami. W rozmowie opisuję stan dziecka.

Przez okres pobytu dziecka w szpitalu okazuję mu dużo serca, wyrozumiałości.W wyznaczonym czasie przez kierownika odwiedzam dziecko.

 

Dziecko tęskniące za domem

 

Dziecko będące na koloni zmienia swoje otoczenie.Potrzebuje w tym momencie dużo miłości, akceptacji.Jako wychowawca próbuję porozmawiać z dzieckiem lub zaproponować mu telefon do rodziców ( mama i tata zdecydowanie lepiej znają swoją pociechę). Otaczam dziecko szczególną opieką. Angażuję do specjalnych zadań,tak aby poczuło się ważne.

W czasie pobytu organizuję wszytkim dzieciom różne ciekawe zabawy, staram się żeby czas spędzony z dziećmi był atrakcyjny: turnieje,ogniska, wycieczki,podchody...(zachęcam do wspólnej zabawy).

 

Zaginięcie telefonu komórkowego

 

Dziecko posiadające telefon na kolonii musi być odpowiedzialne. Kiedy ginie telefon staram się wraz z dzieckiem odwiedzić miejsca w których się bawiło (plac zabaw,plaża,pokój....)Jeżeli poszukiwania nie przyniosły skutku rozmawiam z dzieckiem.Telefon może odnaleźć się w późniejszym czasie.Mam świadomość,że zgubienie telefonu jest stresem dla dziecka, dlatego z uwagą obserwuję dziecko.Jeżeli dziecko płaczę otaczam go specjalną opieką. Rozmawiam z rodzicami o zaistniałym wydarzeniu.Być może będzie trzeba zablokować telefon i zgłosić zagubienie telefonu.

Zgłoś jeśli naruszono regulamin